Fotowoltaika

Fotowoltaika.

Oferujemy kompleksowe instalacje fotowoltaiczne dla różnego typu obiektów i odbiorców. Fotowoltaika staje się dziś bardzo ważnym elementem dającym przede wszystkim oszczędności ale jednocześnie przyczynia się do poprawy środowiska naturalnego. Różne są motywacje, którymi kierują się nasi Klienci. Dla nas najważniejsze jest to, aby prawidłowo dobrać parametry instalacji fotowoltaicznej i zamontować ją zgodnie ze sztuką.

Warto wiedzieć, że prawidłowy montaż to najważniejszy element tej układanki. Bazując na profesjonalnych podzespołach, na panelach fotowoltaicznych dających gwarancje parametrów na okres 25 lat, jesteśmy w stanie zaoferować systemy, które mają szanse same się sfinansować w okresie 5-10 lat od montażu.

fotowoltaika

Fotowoltaika - montaż.

Myśląc o montażu fotowoltaiki należy brać pod uwagę nie tylko prawidłowe zaprojektowanie instalacji, rozmieszczenie paneli, umiejscowienie inwertera, ale także użycie odpowiednich materiałów instalacyjnych, prawidłowe ułożenie tras kablowych itp. Potencjalne błędy w tej kwestii mogą być niezwykle kosztowne, a nawet niebezpieczne.

Nie jest dobrym rozwiązaniem, aby montażem fotowoltaiki zajmowały się osoby, które nie mają wiedzy z zakresu instalacji elektrycznych, nie posiadające stosownych uprawnień, a przede wszystkim osoby nie posiadające wiedzy o prądach i wyobraźni. Chociaż montaż paneli wydaje się być prostą czynnością to już samo zaprojektowanie, dobranie zabezpieczeń, przekrojów poszczególnych kabli nie jest już czynnością łatwą. Warto dodać także, iż mamy tutaj do czynienia z napięciem stałym DC o dość dużych wartościach i podłączeniem się do istniejącej już instalacji elektrycznej. Nieprawidłowe dobranie wszystkich elementów instalacji fotowoltaicznych może doprowadzić w najlepszym przypadku do nieprawidłowego działania, w w najgorszym do pożaru samej instalacji i całego budynku.

Warto więc zastanowić się nad tym, czy montaż instalacji fotowoltaicznej może wykonać przypadkowa osoba, albo ktoś kto z prądami pracuje "od wczoraj". Nasza firma to przede wszystkim zespół fachowców z uprawnieniami elektrycznymi, wiedzą i wyobraźnią.

Fotowoltaika - opłacalność.

Instalacje fotowoltaiczne to przede wszystkim oszczędność. Szacuje się, że przy cenach energii elektrycznych (stan na rok 2018) i rachunkach w wysokości ok. 150 zł miesięcznie opłacalne staje się zamontowanie paneli słonecznych. Oczywiście im te rachunki za prąd są wyższe, tym fotowoltaika ma jeszcze większy sens i zwraca się szybciej. Dodatkowo trzeba wiedzieć, że ceny energii elektrycznej będą rosły. Jest to zjawisko, którego w dzisiejszym świecie nie da się już chyba zatrzymać. Zapotrzebowanie na energię jest coraz większe a w ślad za tym idą koszty.

oszczednosci
elementy-falownik

Panele słoneczne - istotne elementy systemu.

Każdy element instalacji fotowoltaicznej jest ważny. Nie można tutaj ignorować znaczenia nawet małej wtyczki, która może mieć znaczenie dla prawidłowego działania systemu, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa.

Inwestorzy, którzy zastanawiają się nad montażem fotowoltaiki zwracają przede wszystkim uwagę na dobór odpowiednich urządzeń do systemu, skupiają się na wyborze paneli i falownika (inwertera). To prawda, że są to główne elementy instalacji fotowoltaicznej, ale nie można zapominać o tych drobnych (z pozoru) rzeczach. Ważna jest nawet jakość kabla, jakość puszki instalacyjnej oraz zabezpieczeń.

Dawnej mówił się, że cały system jest tak dobry jak jego najsłabsze ogniwo. To powiedzenie jest tutaj również aktualne - nic w tej sprawie się nie zmieniło. Niezależnie od tego, czy mieszkają Państwo na terenie, który obsługujemy, czy ze względu na odległość nie jesteśmy w stanie zaoferować Państwu atrakcyjnej oferty na montaż fotowoltaiki - zachęcamy, aby wybierać mądrze, do instalacji fotowoltaicznej wybierać ludzi posiadającej wiedzę i praktykę dotyczącą instalacji elektrycznych i teletechnicznych. Idealnie byłoby, aby były to osoby, które miały okazje pracować przy prądach zmiennych i stałych.

Fotowoltaika na raty.

Czy dobrym rozwiązaniem jest zakup systemu fotowoltaicznego na raty? Naszym zdaniem tak! Trzeba sprawdzić propozycje kredytów na instalacje OZE - wiele banków oferuje bardzo atrakcyjne warunki finansowania instalacji fotowoltaicznej. Nasz dział obsługi Klienta przedstawi kilka propozycji różnych banków, a ratę kredytu można dopasować tak, aby nie poczuć wyraźnego obciążenia. Ważne, że po kilku latach będziemy już oszczędzać. Zamieniamy po prostu rachunek za prąd na ratę kredytu. To także się opłaca.

finansowanie