Rok 2019 – popularność fotowoltaiki

|

Rok 2019 mieliśmy przywitać znaczną podwyżką ceny za energię elektryczną, co od razu przełożyło się na duże zainteresowanie systemami fotowoltaiki w Polsce. Chociaż rządzący ugasili ten pożar wprowadzając pewne regulacje, to jednak nie można się spodziewać, żeby taki stan dał się utrzymywać w dłuższym okresie.

Polacy zarabiają więcej i chcą zarabiać więcej. Dotyczy to osób zatrudnionych w różnych sektorach rynku. Swoje niezadowolenie z wysokości zarobków manifestują różne grupy zawodowe, także tak zwana „budżetówka”. Strajk nauczycieli jest tego najlepszym przykładem. Nie należy się spodziewać odmiennej sytuacji także w sektorze energetycznym – tam zatrudnieni także będą chcieli podwyżek pensji. W obecnej sytuacji podwyżka cen energii elektrycznej jest raczej nieunikniona.

Polacy jednak dość żywiołowo zareagowali na te wiadomości i na wizję przyszłości, szukając sposobów na to, aby koszty energii elektrycznej nie były odczuwalne. Fotowoltaika jest doskonałą odpowiedzią na taką sytuacje. Im wyższe cena energii, im niższa cena paneli fotowoltaicznych, tym szybciej instalacja się „spłaca” i przeciętny Kowalski może poczuć większą ulgę.

Wydaje się więc, że rok 2019 będzie w tej dziedzinie przełomowy. Dostępność urządzeń i firm zajmujących się montażem fotowoltaiki jest na tyle duża, że każdy z pewnością jest w stanie znaleźć swojego dostawcę w atrakcyjnej cenie. Trzeba tutaj również pamiętać o jakości wykonywanych instalacji. Nie zawsze tzw. zwykły elektryk będzie w stanie poradzić sobie z instalacją, tym bardziej, że mamy tutaj prądy stałe DC i potrzebę programowania falownika. Osoby zainteresowane montażem fotowoltaiki mogą w tej sprawie zgłaszać się do naszej firmy.